Akcja Lato

Akcja Lato - to oferta dla dzieci i młodzieży, które wakacje spędzają w mieście. W trakcie wakacji odwiedzając Kluby Osiedlowe i Świetlice Środowiskowe Pałacu Kultury Zagłębia, mają one możliwość wzięcia udziału w wycieczkach krajoznawczych i edukacyjnych, seansach filmowych w kinie, a na miejscu uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, warsztatach plastycznych, tanecznych, zajęciach szachowych i turniejach sportowych. Na uczestników czekają też inne atrakcje jak np. rewia mody, wspinaczka po ściance i inne. Akcja Lato to nie tylko zabawa - w trakcie wakacji dzieci mogą pogłębiać swoją wiedzę na zajęciach edukacyjnych np. z języka angielskiego, astronomii, bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przystanek Wakacje - jeden raz w ciągu sezonu letniego w każdej ze świetlic środowiskowych, Pałac Kultury Zagłębia organizuje festyn dla dzieci z terenów zielonych. Na uczestników czekają warsztaty plastyczne, podczas których mogą malować wielkoformatowe obrazy, udekorować bawełnaną torbę, letnią koszulkę lub stworzyć stworka z włóczki. Każdy może też liczyć na wakacyjny tatuaż, zwierzątko z balonika oraz wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych z nagrodami. Dodatkową atrakcją są warsztay kuglarskie, pokaz olbrzymich baniek mydlanych oraz tzw. gry zapomniane, a wśród nich domino, gra w kapsle i warcaby wielkoformatowe. To świetna zabawa niezależnie od pogody. Dzieci zapraszamy do zabawy pod opieką dorosłych. Wstęp wolny.

Przystanek Plaża - to bezpłatna propozycja dla rodziców z dziećmi, którzy wakacje spędzają w mieście, a od wylegiwania się na plaży wolą aktywny wypoczynek. Dziadkowie spacerujący nad wodą z wnuczkami mogą zatrzymać się na chwilę i pobawić wspólnie z nimi. Na terenie ośrodka Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III dzieci mają szansę poszaleć w dmuchanym zamku, wziąć udział warsztatach plastycznych oraz kuglarskich, w konkursach sprawnościowych oraz zagrać w Jengę i przejść przez laserowy labirynt. Podczas warsztatów plastycznych własnoręcznie zdobią koszulki, jutowe torby oraz pocztówki z wakacji. Letni czas nad wodą umilają wszystkim przeróżne gry. Na najmłodszych uczestników festynów czekają bezpieczne wielkogabarytowe klocki, malowanie buziek, zwierzątka z baloników, rzut do celu oraz łowienie rybek na wędkę z magnesem. Każdy może także spróbować swoich sił w puszczaniu olbrzymich baniek mydlanych. Dzieci zapraszamy do zabawy pod opieką dorosłych. Wstęp wolny.

materiał wideo: Jarosław Cyba