Repertuar

Pałacowy Dzień Kobiet

Autor: Małgorzata Fert

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, 8 marca 2015 r. w sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, odbył się długo wyczekiwany koncert w wykonaniu Chóru Zorza, pt.: "Muzyka jest kobietą". Tłumnie zgromadzona publiczność niedzielnego występu, nie miała powodów do narzekań - wykonawcy na całe dwie i pół godziny zauroczyli widzów bogatym repertuarem, w którym nie zabrakło zarówno klasycznych, jak i rozrywkowych kompozycji.

Wśród prezentowanych utworów, znalazły się m.in. „Odgłosy wiosny” J. Straussa, „Pieśń o Vilii” z opery „Wesoła Wdówka” F. Lehara, tradycyjna pieśń hiszpańska „La cucaracha”, „Wise men say only fools rush in” z repertuaru E. Presleya, czy „Jeżeli kochać to nie indywidualnie” z Kabaretu starszych panów.

Bez wątpienia był to wieczór pełen emocji i wrażeń. Całość muzycznego widowiska zakończyła się owacją na stojąco, a publiczność opuszczająca salę teatralną nie kryła zadowolenia.

Na scenie wystąpili wykonawcy Chóru Zorza oraz soliści: Agata Widera, Henryka Piwowarska, Marta Gabryś, Agnieszka Szczypka, Karolina Żelichowska, Magdalena Kleszcz, Gabriela Oleksy, Magdalena Drożdż – Szczypka, Klaudia Szczepanik, Grzegorz Kawalec, Czesław Tustanowski, Rafał Kozieł i Łukasz Baruch. Na skrzypcach zagrała Weronika Milik, przy fortepianie – Jerzy Kołodziej.

Koncert w opracowaniu muzycznym, przygotowała Elżbieta Bartosik-Kaźmierska.

zdjęcia: Kamil Tejs