Relacje

Mikołajki z PKZ

Autor: Olaf Otwinowski

Mikołajki z Pałacem Kultury Zagłębia! Od 3 do 9 grudnia najmłodsi mieszkańcy miasta mogli spotykać się z brodaczem w czerwonym kubraku i brać udział w widowiskach teatralnych.

Wszystko zaczęło się od Mikołajek w PKZ Klubie Osiedlowym Krąg, gdzie dzieciaki wzięły udział w interaktywnym widowisku Przygody ze Świętym Mikołajem.

Dwa dni później w PKZ Domu Kultury Ząbkowice w ramach Niedzielnych Poranków Teatralnych odbył się spektakl Sekrety Świętego Mikołaja w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie. Po przedstawieniu, brzuchaty brodacz rozdał młodym fanom teatru mikołajkowe prezenty.

W kolejnych dniach wielbiciele Świętego Mikołaja mogli wziąć udział w projekcjach świątecznych filmików koła kabaretowego w PKZ Klubie Osiedlowym Unikat, a także w Mikołajkowym Seansie Filmowym w Sali Teatralnej PKZ, który połączony był ze wspólnym robieniem sobie zdjęć przy pałacowej i miejskiej choince.

7 grudnia w Klubie Osiedlowym Helikon, a później w PKZ Świetlicy Środowiskowej w Rudach dzieciaki nie tylko spotkały się z Mikołajem, ale także zobaczyły widowisko Zimowa Opowieść, a w PKZ Świetlicy Środowiskowej w Błędowie wzięły udział w mikołajkowych warsztatach plastycznych. 

Tegoroczne świętowanie z Mikołajem zakończyliśmy w PKZ Świetlicy Środowiskowej w Strzemieszycach Małych, gdzie odbyły się Ogniste Mikołajki. Brodaczowi z Laponii towarzyszyły elfy, które wykonały niesamowity pokaz ognia!

Fot. Marek Wesołowski