Aktualności

Kultura. Podaj dalej!

Autor: Olaf Otwinowski

Pałac Kultury Zagłębia to miejsce kultury i sztuki. Chcemy, by młodzi ludzie dobrze czuli się w roli odbiorcy, aktywnie i świadomie przyglądali się wydarzeniom artystycznym, potrafili odczytywać oraz analizować sztukę.

Tajniki muzyki, Ogarnij teatr!, Dobra!Sztuka oraz KinoSzkoła to programy edukacyjne skierowane do szkolnych grup zorganizowanych. To wyjątkowe działania, które kształcą przez sztukę, uczą pracy w grupie, pomagają rozwijać kompetencje społeczne i osobowość. Pieszo przez Kulturę to natomiast oferta zwiedzania Pałacu Kultury Zagłębia. Oprowadzanie łączy wątki historyczne z ciekawostkami i odsłania obecne oblicze instytucji kultury. Nasi goście dowiedzą się podczas spotkania również o tym, jak zachować się podczas koncertu, wystawy lub seansu filmowego.

Razem możemy poprowadzić współczesnych młodych odbiorców przez świat artystycznego wyrazu. Będziemy uczyć się przez zabawę i poznawać sekrety pracy artystów. Każdy program to inna opowieść o sztuce. Z nami każdy stanie się świadomym widzem, pewnie stąpającym po świecie kultury.

REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIA
OFERTA