Wykład dr Adama Soboty - cykl Fotografia w Kadrze | www.palac.art.pl

Kino

Wykład dr Adama Soboty - cykl Fotografia w Kadrze

Data wydarzenia:
03 Październik 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
8 zł

W sezonie jesień/zima 2019 rozpoczynam w naszym kinie nowy cykl spotkań i wykładów pn. Fotografia w Kadrze.
Naszym celem jest przybliżenie Państwu wiedzy z zakresu szeroko rozumianej fotografii i sztuki nowych mediów. W pierwszym sezonie planujemy spotkania z uznanymi i cenionymi fotografami, czy teoretykami fotografii. Jeśli cykl zyska swoich sypatyków, to chętnie dołączym do tego wystawy oraz zorganizujemy część warsztatową.

W październiku zapraszamy na wykład dr Adama Soboty pt. "Nowe horyzonty w nowych mediach. Aspekty sztuki polskiej 1945-1981"

Adam Sobota, dr nauk humanistycznych

W latach 1973-2018  prowadził dział fotografii w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Był autorem wielu wystaw i opracowań z zakresu historii fotografii polskiej i sztuki współczesnej.  W tych dziedzinach zajmował się też dydaktyką. Główne publikacje: Nowe horyzonty w nowych mediach. Zjawiska sztuki polskiej w latach 1945-1981 (2017), Fotografia – historia i sztuka. Katalog zbiorów fotografii Muzeum Narodowego we Wrocławiu (2007),  Konceptualność fotografii (2004), Szlachetność techniki – artystyczne dylematy fotografii w XIX i XX wieku (2001).

Wykaz następnych zajęć

czwartek,
03.10.2019
18:00Kino KADR
Drukuj

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia