13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka | www.palac.art.pl

Repertuar

13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka

Data wydarzenia:
14 Wrzesień 2019 godz. 17:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia

14 września 2019 r. ponownie uczcimy muzyką dzień urodzin Michała Spisaka - wybitnego polskiego kompozytora pochodzącego z Dąbrowy Górniczej - inaugurując 13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny jego imienia. 23 września wyłonimy młodych mistrzów instrumentu w specjalnościach harfa, klarnet i saksofon!

Zgłoszenia uczestników są przyjmowane do 14 czerwca 2019 r.!

Przyszłoroczna edycja konkursu skierowana jest do saksofonistów, klarnecistów i harfistów z całego świata, którzy nie przekroczą 30. roku życia w dniu rozpoczęcia tego wielkiego, muzycznego święta. Konkurs przez lata stał się kuźnią młodych mistrzów instrumentu, a jego laureaci są cenionymi solistami i członkami największych orkiestr w kraju i za granicą. Dlatego warto już dziś zabrać się do szlifowania konkursowego programu (program do pobrania)! Uczestnicy będą musieli przejść przez trzy etapy przesłuchań, z których ostatni odbędzie się z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej, tradycyjnie pod batutą Sławomira Chrzanowskiego! Skład jury, które będzie oceniać młodych instrumentalistów, poznamy już wkrótce.

W ostatniej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka wzięło udział 71 uczestników z różnych zakątków globu, z których wyłoniono międzynarodowe podium (w kategoriach fagot, róg i kontrabas).

Organizatorami wydarzenia są: Pałac Kultury Zagłębia, miasto Dąbrowa Górnicza oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, która sprawuje nadzór merytoryczny nad konkursem.

13. edycja Konkursu adresowana jest do młodych adeptów sztuki instrumentalnej w specjalnościach:

  • harfa
  • klarnet
  • saksofon

Muzyczne święto odbędzie się w całości w Pałacu Kultury Zagłębia, w następujących terminach:

  • 14.09 - Koncert Inauguracyjny
  • 15-16.09 - I etap przesłuchań
  • 17-19.09 - II etap przesłuchań
  • 20-22.09 - III etap przesłuchań z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej
  • 23.09 - uroczyste wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów

Lokalizacja na mapie