Świetlica Środowiskowa w Błędowie

Adres: ul. Żołnierska 180, 42-525 Dąbrowa Górnicza
Telefon: (32) 733 87 81

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek 14:00-18:00

Dojazd:

Autobus: przystanek Błędów Szkoła

Świetlica Środowiskowa w Błędowie mieści się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Funkcjonuje od 1965 roku.

Oferta:

 • Zajęcia manualne – to wszelkiego typu prace ręczne (decoupage, quilling, filcowanie, origami itp.). Różnorodność tematyczna zajęć wyzwala twórcze działania dzieci, wzbogaca ich wyobraźnię oraz wrażliwość.
  Grupa I – od 5 do 8 lat
  Grupa II – od 9 do 12 lat
  Instruktor: Beata Wiszniewska
   
 • Zajęcia manualne – Origami – warsztaty polegają na odpowiednim składaniu kolorowych kół, kwadratów, prostokątów różnej wielkości i formowaniu z nich modeli. Najlepszym zobrazowaniem są słowa Zülal Aytüre-Scheele, która powiedziała, że "Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje dla siebie radość tworzenia".
  Grupa – od 9 do 12 lat
  Instruktor: Beata Wiszniewska
   
 • Zajęcia umuzykalniające  – nauka gry na instrumentach klawiszowych.
  Grupa – od 9 do 12 lat
  Instruktor: Jerzy Piekoszewski
   
 • Zajęcia umuzykalniające  – nauka gry na akordeonie.
  Grupa – od 9 do 12 lat
  Instruktor: Jerzy Piekoszewski
   
 • Zajęcia umuzykalniające i zajęcia teatralno-muzyczne – to zajęcia, na których uczestnicy wraz z instruktorem współtworzą scenariusze, elementy choreograficzne, rekwizyty itp. Współorganizacja imprez środowiskowych oraz przygotowanie występów, daje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na scenie przed szerszą publicznością.
  Grupa I – od 5 do 8 lat
  Grupa II – od 9 do 12 lat
  Instruktor: Beata Wiszniewska, Jerzy Piekoszewski
   
 • Zajęcia komputerowe – uczestnicy zajęć za pomocą gotowych szablonów opanowują podstawy obsługi edytorów grafiki i tekstu (Paint i MS Word). Poznają również zasady bezpiecznego korzystania z komputera oraz Internetu.
  Grupa – od 9 do 12 lat
  Instruktor: Beata Wiszniewska
   
 • Zajęcia świetlicowe – placówka to przede wszystkim miejscem zabaw dla dzieci, w związku z tym poniedziałek jest dniem integracji grupy i wspólnego spędzenia czasu(gry planszowe, rozgrywki w cyber-gay itp.).
  Grupa I – od 5 do 8 lat
  Grupa II – od 9 do 12 lat
  Instruktor: Beata Wiszniewska

Oprócz zajęć stałych Świetlica Środowiskowa w Błędowie organizuje zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu, wycieczki terenowe, wyjazdy do kina, teatru, kręgielni, na basen itp. Wspólnie z miejscowymi instytucjami i organizacjami przygotowuje wiele wydarzeń, min.:

 • Karnawałowe bale przebierańców i dyskoteki dla dzieci, Dzień Babci i Dziadka, festyn "Ja, Ty razem My bezpieczna szkoła w dębowym mieście" (wspólnie ze szkołą podstawową),
   
 • "Spotkanie Opłatkowe" dla wszystkich mieszkańców (wspólnie z Parafią Trójcy Przenajświętszej),
   
 • "Bal Sportowca", Dzień Dziecka, festyny rekreacyjno-sportowe (wspólnie z LKS "Tęcza" Błędów).

W Świetlicy organizuje się również: zabawy choinkowe, walentynkowe, andrzejkowe, Dzień Kobiet, Dzień Matki, spotkania świąteczne, Mikołajki, Akcje Lato i Akcja Zima.