Repertuar

Szafa dzieciaka - wiosna 2017

Data wydarzenia:
01 Kwiecień 2017 godz. 10:00 - 16:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia

Uwaga! informujemy, iż nie przyjmujemy już zgłoszeń na stoiska szafingowe.

Nadciąga wiosna, a to znak, że czas na kolejną Szafę Dzieciaka. Już po raz piąty w PKZ odbędzie się wielki szafing dziecięcy połączony z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych.

Zainteresowanie akcją jest tak duże, że każda kolejna jej edycja jest większa od poprzedniej. W pierwszej odsłonie gościliśmy nieco ponad 40 stoisk z używanymi rzeczami dziecięcymi, tym razem będzie ich około 80. Wszyscy opiekunowie dziecięcych szaf, których stresuje każda zmiana sezonu, czyli sterta za krótkich nogawek i rękawów, a co za tym idzie perspektywa nowych wydatków, znajdą tutaj rozwiązanie swoich problemów. Będzie w czym wybierać, bo na stoiskach pojawią się nie tylko ubrania i buty, ale także gry, zabawki, książki, jeździki, foteliki, nosidełka, rowerki, maty edukacyjne i inne akcesoria dziecięce. 

Regulamin szafingu

W czasie gdy dorośli zajmą się dziecięcymi szafami, ich pociechy nie będą miały czasu na nudę: koncert, spektakl teatralny, seanse w kinie, warsztaty i zabawy – każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególnie interesująco zapowiadają się warsztaty artystyczne, których tematem i inspiracją będą Święta Wielkanocne.

Program Szafy Dzieciaka:

Szafing
godz. 10.00–16.00 (Hole parter i I piętro)

Bawialnia – zajęcia i zabawy dla młodszych dzieci
godz. 10.00–16.00 (Sala konferencyjna nr 218, I piętro)

Wielkanocne warsztaty artystyczne
godz. 10.00–16.00 (Sala Agora, I piętro)

Humorystyczny poranek muzyczny – koncert kameralny dla dzieci w wieku 5+
czas trwania: 60 min; bilet – 5 zł
godz. 10.30 (Sala Kameralna, II piętro)

Dr Dolittle i jego zwierzęta – spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie połączony z warsztatami teatralnymi dla dzieci w wieku 3+
czas trwania: 85 min; bilet – 10 zł
godz. 12.00, 14.00 (spektakl z widownią na scenie w Sali Teatralnej, parter).

Ozzy – film dla dzieci
czas trwania: 90 min; bilet – 5 zł
godz. 12.00 (Kino Kadr, parter)

Bociany – film dla dzieci
czas trwania: 90 min; bilet – 5 zł
godz. 14.00 (Kino Kadr, parter)

Jaja wielkanocne zdobione woskiem – warsztaty tradycyjnego zdobienia jajek dla dzieci w wieku 12+ i dla dorosłych
czas trwania: 120 min; zapisy pod nr tel. 32 733 88 15
godz. 11.00 (Sala Agora, II piętro).

Warsztaty plastyczne (Pracownia Plastyczna, parter)

  • godz. 11.00 Wielkoformatowa kartka świąteczna – malowanie na blejtramach kart świątecznych w formacie 120 x 170 cm. Po zajęciach powstałe prace zostaną zaprezentowane w holu PKZ. Zajęcia dla dzieci w wieku 7+ (jedną kartkę malują 2 osoby, udział w zajęciach we własnym fartuszku ochronnym)
  • godz. 13.30 Jaja jak wycinanki – tworzenie świątecznych pisanek-wycinanek z kolorowego papieru. Zajęcia dla dzieci w wieku 6+ 
  • godz. 14.30 Gąski, kaczki, zajączki do domu… – wykonywanie ceramicznych figurek świątecznych. Zajęcia dla dzieci w wieku 7+ lub dla rodzica z dzieckiem 4+ (udział w zajęciach we własnym fartuszku ochronnym)

          (wstęp na warsztaty w pracowni plastycznej na podstawie bezpłatnych biletów dostępnych w dniu imprezy w punkcie informacyjnym)

 

Dodatkowo przez cały czas trwania szafingu, od 10.00 do 16.00, Doktor Marchewka bezpłatnie przebada wszystkim chętnym wzrok.

 

Lokalizacja na mapie