Repertuar

Odnawiam duszę - koncert piosenek Jacka Cygana z okazji 64. urodzin PKZ

Data wydarzenia:
11 Styczeń 2022 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
70 zł | 90 zł

Niezwykła podróż przez piosenki jednego z czołowych polskich autorów. Odkrywanie tajemnic zaszytych w tekstach, śmiech oraz łzy wzruszenia, a wszystko to w doskonałej oprawie muzycznej i z okazji 64. urodzin Pałacu Kultury Zagłębia. Ponadczasowe przeboje wykonają zaproszeni przez Jacka Cygana goście oraz sam autor. Koncert "Odnawiam duszę" już 11 stycznia o 18:00 w Sali Teatralnej.

Zapraszam Państwa w podróż po moich piosenkach, obiecując wzruszenia,
odkrywanie tajemnic, śmiech, a czasem nawet łzy. Bo muzyka to jest życie, to są
emocje, to jest miłość! Artyści przemierzają setki kilometrów, by odnawiać duszę,
a ja wierzę, że podczas naszych spotkań z publicznością dzieje się to z
wzajemnością! Do zobaczenia na koncercie! -
Jacek Cygan.

W koncercie wystąpią:

  • Jacek Cygan 
  • Jacek Wójcicki 
  • Weronika Krystek
  • Zofia Nowakowska
  • Grzegorz Skawiński 

Opinie o koncercie:

Wspaniała atmosfera. Cudowne wykonania. Artyści na najwyższym poziomie. Zaskoczenie gdy pojawił się Grzegorz Skawiński. Jestem pod dużym wrażeniem. Nowy odbiór piosenek, a raczej tekstów; niby znane, a jakby na nowo odkryte. Brawo!

Koncert świetny, na wysokim poziomie. Prowadzący i występujący z nim piosenkarze bardzo szybko nawiązali kontakt z publicznością, wykonując wspólnie większość znanych utworów. Towarzyszący Jackowi Cyganowi zespół, był przysłowiową wisienką na torcie. Wspaniałe widowisko, radość dla oka i ucha. Bardzo dobra i sprawna organizacja. Polecam.

Cudowne przeżycie! Pan Jacek stwarza niesamowitą atmosferę, wspaniali wykonawcy! Mógłbym natychmiast ponownie przeżywać to wspaniałe wydarzenie!

Jeśli kupiłeś bilet na wydarzenie dla osoby zaszczepionej, weź ze sobą certyfikat szczepienia oraz dowód osobisty, w celu okazania ich bileterowi. Więcej informacji w REGULAMINIE UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH PKZ.

O Artystach:

Jacek Cygan - wywodzi się ze środowiska piosenki studenckiej, znanego pod hasłem "kraina łagodności". Współzałożyciel grupy Nasza Basia Kochana, z którą zostaje laureatem I nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w 1976. Napisał ponad 1000 piosenek dla najwybitniejszych polskich wokalistów. Jego utwory wygrywały pięciokrotnie Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, m.in. "Jaka róża, taki cierń" w wykonaniu Edyty Geppert oraz "Wypijmy za błędy" w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. Na Festiwalu Eurowizji w Dublinie w 1994 piosenka z tekstem "To nie ja byłam Ewą" w interpretacji Edyty Górniak zdobyła II miejsce. Był to, jak dotychczas, największy sukces polskiej piosenki w Europie. Jego piosenkowe wizytówki weszły do codziennego języka i często słyszy się funkcjonujące już niezależnie od autora takie wyrażenia jak: "całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę", "czas nas uczy pogody", "czego może chcieć od życia taki gość jak ja?". W grudniu 2007 piosenka z tekstem "Dumka na dwa serca" została piosenką 50-lecia Kinematografii Polskiej. Znany z twórczości dla dzieci, zwłaszcza z telewizyjnego programu "Dyskoteka Pana Jacka /Dżeka/", gdzie spopularyzował wiele piosenek, które stały się standardami dziecięcej sceny, m.in. "Laleczka z saskiej porcelany", "Wszystkie dzieci nasze są", "Zakazany owoc".

Weronika Krystek - studentka V roku aktorstwa na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jej pełnowymiarowym debiutem teatralnym była rola Edgara i Błazna w spektaklu "Król Lear" w reżyserii Anny Augustynowicz. Aktualnie gra w Teatrze STU w Krakowie w spektaklach: "Hamlet", "Trzy siostry", "Leopold" oraz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie w spektaklu "Pani Dalloway". W tym roku wraz z grupą ze szkoły zdobyła Grand Prix na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za spektakl "Hey U" w reżyserii Agnieszki Glińskiej, a sama otrzymała Główną Nagrodę Aktorską. Poza teatrem rozwija swoje pasje i umiejętności wokalne.

Zofia Nowakowska - na deskach teatralnych zadebiutowała w 2004 rolą Juli w musicalu "Romeo i Julia" Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy. W latach 2004-2010 współpracowała z teatrem Studio Buffo w Warszawie. Brała udział w takich spektaklach jak "Ukochany kraj", "Tyle miłości", "Wieczór Włoski", "Wieczór francuski", "Wieczór Rosyjski", "Hity Buffo". Grała główną rolę w musicalu "Metro". W 2006 wcieliła się w rolę młodej Marii Antoniny w operze "Ça Ira" autorstwa basisty i lidera zespołu Pink Floyd - Rogera Watersa. Od 2014 współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklach "Ale musicale", "Mamma Mia" (Sophie) i Piloci (Nina). Aktualnie wciela się w rolę Amneris w musicalu "Aida". Współprcuję też ze studiami dubbingowymi. W dorobku ma m.in. rolę w polskiej wersji filmu Walta Disneya "Zaczarowana", w którym zaśpiewała partie wokalne głównej postaci - Księżniczki Giselle. Jej głos można też usłyszeć w filmie "Muppety" (piosenki Mary) oraz w serialu "Elena z Avaloru", gdzie dubbinguje postać tytułowej księżniczki. Jest także Polskim głosem Nali w kultowej produkcji Disneya "Król lew". Od 2007 współpracuje w charakterze solistki z Piotrem Rubikiem, z którym nagrała m.in. takie płyty jak "Habitat", "Rubik One", "Santo Subito - cantobiografia Jana Pawła II" oraz "Opisanie Świata". 

Jacek Wójcicki - obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć, jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu! - tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu Piotr Skrzynecki. Od tamtych lat nic się nie zmieniło. Jacek jest tak samo demoniczny i rozmiłowany w kontrastach: w tym co komiczne, i w tym co liryczne. Dziś tak samo jak wtedy, gdy debiutował w Piwnicy, warto go słuchać i podziwiać. Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską, Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach "Nieszpory Ludźmierskie" Jana Kantego Pawluśkiewicza i "Woła nas Pan" Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach jak "Lista Schindlera" Spielberga, "Ostatni dzwonek" M. Łazarkiewicz, serialach "Dzieci z Doliny Młynów" i "Urwisy z Doliny Młynów" oraz programach TV m.in. w "Kabarecie Olgi Lipińskiej", galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka, bohatera programów dziecięcych TVP.

Grzegorz Skawiński - urodził się 6 lipca 1954 w Mławie. W rodzinie państwa Skawińskich dzieci przychodziły na świat co siedem lat. Pierwsza była Barbara, a potem Zbigniew. Na końcu do dwójki rodzeństwa dołączył Grzegorz. Najmłodszy synek był ulubieńcem rodziców i babci. Pierwszą gitarę zrobił ze starej deski od łóżka, którą zżerały korniki. Grał w różnych zespołach amatorskich (m.in. ze swoim przyjacielem, szkolnym kolegą, Waldkiem Tkaczykiem). Przez krótki okres czasu uczył się w Średniej Szkole Muzycznej w Gdańsku przy ul. Partyzantów, w klasie gitary prof. Barbary Czyż. W trakcie studiów na Uniwersytecie Gdańskim grał w zespole Horoskop, jednak największą popularność osiągnął, występując z zespołami Kombi, Wyjazd, Skawalker, O.N.A. i KOMBII.

Fot. Bartosz Pawlik, Karina Kiczek

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia