Repertuar

13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka

Data wydarzenia:
14 Wrzesień 2021 godz. 17:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia

19 listopada 2020 Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak powołał prof. dr hab. Romana Widaszka na stanowisko Dyrektora Artystycznego 13. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka.

Profesor Roman Widaszek jest pracownikiem naukowym Akademii Muzycznej w Katowicach, w której objął funkcję Pełnomocnika Rektora ds. Międzywydziałowego Studium Pedagogicznego. Znakomity wirtuoz klarnetu i kameralista, w którego dorobku znajduje się współpraca solistyczna z czołowymi polskimi orkiestrami i formacjami kameralnymi oraz szereg nagrań fonograficznych. Profesor Widaszek zasiadał w gremiach jury konkursów wykonawczych, jest organizatorem warsztatów mistrzowskich oraz cyklicznej imprezy muzycznej organizowanej w Katowicach.

Nowy dyrektor zastępuje osobę prof. dr hab. Zygmunta Tlatlika – zasłużonego inicjatora i wieloletniego dyrektora artystycznego konkursu, wielkiego orędownika promocji twórczości Michała Spisaka.

Koncert Inauguracyjny, 14 września 2021, uświetni swoją obecnością Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą Marka Wroniszewskiego.

Konkurs w trzech kategoriach z grupy instrumentów dętych drewnianych: obój, klarnet, fagot, przebiegał będzie w trzech etapach, a zwieńczony zostanie Koncertem laureatów, 23 września 2021. Laureatom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Nowością staną się koncerty kameralne, prezentujące szeroki, przekrojowy repertuar. Konkursowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, które publiczności miasta i regionu oraz społeczności internautów zapewnią atrakcyjną rozrywkę w rozmaitych formach artystycznych i upowszechniających.

Miasto Dąbrowa Górnicza oraz dąbrowskie instytucje kultury, sportu i stowarzyszenia zgłosiły akces do włączenia się w działania promujące konkurs i postać jego wybitnego patrona.

Przypominamy, że w 2021 roku konkurs adresowany jest do adeptów sztuki instrumentalnej, którzy nie ukończyli 30. roku życia.
2 stycznia 2021 na stronie zostanie udostępniony formularz zgłoszeniowy w języku polskim i angielskim.
Nabór trwać będzie do 14 czerwca 2021.

Zapraszamy do udziału!

OFICJALNA STRONA KONKURSU

REGULAMIN KONKURSU

 

Wydarzenie realizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu im. Michała Spisaka. Dąbrowa Górnicza 2021

ORGANIZATORZY

            

PATRONAT HONOROWY:

        Prezydent                                        JM Rektor
          Miasta                                   Akademii Muzycznej
  Dąbrowa Górnicza         im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
    Marcin Bazylak                  prof. dr hab. Władysław Szymański

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.           

Lokalizacja na mapie