Uniwersytet III Wieku

Zajęcia edukacji artystycznej wracają 10 stycznia

Autor: Iga Długokęcka
Nadszedł nowy rok, a wraz z nim wkrótce dobiegnie końca świąteczna przerwa w zajęciach edukacji artystycznej Pałacu Kultury Zagłębia. Już od 10 stycznia 2022 wrócą do harmonogramu nasze różnorodne warsztaty w klubach osiedlowych, świetlicach środowiskowych, w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz w siedzibie głównej PKZ.
czytaj cały artykuł

Zmiana tematyki wykładu dla słuchaczy UTW

Autor: Marta Kruż
Uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana w tematyce wykładu w dniu 25.10.2021 o godz. 11:00. Nowy temat to: Zima wasza, wiosna nasza. Wokół 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego. Wykład poprowadzi Rektor WSH, dr hab. Michał Kaczmarczyk, prof. WSH. Serdecznie zapraszamy wszystkich słuchaczy UTW.
czytaj cały artykuł

Inauguracja nowego roku akademickiego UTW

Autor: Marta Kruż
Wczoraj, czyli 28.09.2021 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, uroczyście rozbrzmiała pieśń Gaudeamus igitur, która rozpoczęła nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inauguracja przebiegła w bardzo podniosłym i uroczystym nastroju. Po długiej przerwie, spowodowanej pandemią, naszych studentów powitała Pani Małgorzata Majewska - Dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia. Z kolei ślubowanie od nowo przyjętych studentów odebrał Pan dr hab. Maciej Borski, prof. WSH, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Wyższej Szkoły Humanitas w
czytaj cały artykuł

Inauguracja roku akademickiego UTW 2021/2022

Autor: Małgorzata Grabiwoda
Zapraszamy w dniu 28.09.2021 (wtorek) o godz. 11:00 na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pałacu Kultury Zagłębia. Wykład inauguracyjny pt. Terytorium jako warunek sine qua non istnienia państwa - podstawowe zagadnienia przedstawi dr hab. Maciej Borski, prof. WSH, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych.
czytaj cały artykuł

Zapisy do UTW od 1 września!

Autor: Olaf Otwinowski
Od 1 września br. ruszają zapisy na zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  Zapisywać należy się  poprzez nasz internetowy system zajęciowy Visual Activity (zakładka "zapisy na zajęcia" w prawej górnej części strony internetowej). Osoby już zarejestrowane w poprzednim sezonie nie rejestrują się ponownie, ale zapisują się tylko na wybrane przez siebie zajęcia, które będą widoczne w systemie od 1 września br.   Opłata semestralna wynosi 40 zł. W ramach opłaty semestralnej słuchacze uczestniczą w bezpłatnych wykładach oraz niektórych&
czytaj cały artykuł

Zawieszamy zajęcia dla seniorów

Autor: Iga Długokęcka
Szanowni Seniorzy, w związku z zagrożeniem epidemicznym od 21 października 2020 do odwołania zawieszamy działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz inne zajęcia i spotkania seniorów organizowane w Pałacu Kultury Zagłębia, PKZ Domu Kultury Ząbkowice, klubach osiedlowych i świetlicach środowiskowych.
czytaj cały artykuł

Kontakt dla UTW

Autor: Olaf Otwinowski
W związku z pandemią koronawirusa oraz wprowadzeniem nowego regulaminu obiektu na czas pandemii prosimy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyłącznie o kontakt telefoniczny 32 733 88 08 lub 695 416 721.
czytaj cały artykuł

Strony