Repertuar

Muzyka w Kadrze, czyli całkiem niezły jazz

Autor: Grzegorz Drygała

Ikar. Legenda Mietka Kosza to film, który 18 października wszedł na kinowe ekrany. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu to gratka zarówno dla fanów kina, jak i jazzu. Dla Pałacu Kultury Zagłębia to produkcja wyjątkowa, bo dąbrowska instytucja także odegrała w nim swoją rolę. (...) niewiele jest miejsc, w których w całości, bez większych adaptacji można kręcić zdjęcia do filmów z lat 60. i 70. Akurat ten pałac ma wiele możliwości – mówił podczas spotkania prasowego Maciej Pieprzyca, reżyser. Ikar. Legenda Mietka Kosza do zobaczenia w kinie KADR do 30 października.

Jazzowe inspiracje zostaną z naszym kinem na dłużej, bo w listopadzie odbędzie się miniprzegląd Muzyka w Kadrze "Kino Jazz". Jako pierwszy pojawi się film Blue Note Records: Beyond the Notes (7.11, g. 19:00) opowiadający historię jednej z najsłynniejszych wytwórni płytowych. Później na ekranie ujrzymy także Amazing Grace: Aretha Franklin (14.11, g. 19:00) oraz Ella Fitzgerald: Just One of Those Things (21.11, g. 19:00).

Ponad to miłosników Jazzu zapraszamy na dwa najbliższe koncerty w ramach cyklu Scena/anecS: New Bone (12 listopada) oraz Jazz Bar Trio (17 grudnia).

Tekst: Iga Długokęcka