Aktualności

Kilka seansów poza domem*

Autor: Olaf Otwinowski

Zbliża się lato, a zatem ci z nas, którzy dobrowolnie porzucili rozkosze samotności staną przed dylematem, gdzie zabrać swoją drugą połówkę lub wyskoczyć ze znajomymi w wakacyjny weekend. Kino Kadr postanowiło wyjść naprzeciw tym dylematom. Poczynając od 2 lipca w parku Hallera startuje "Letnie Kino Plenerowe”.

W każdą sobotę o 21.21 będziemy mogli dostać się do świata filmowej fikcji, na świeżym powietrzu, bez zaduchu Sali kinowej i zgrozy, czyhającej na nas nieuchronnie po zgaszeniu świateł. W repertuarze cyklu znajdziemy wiele zacnych pozycji. Będziemy mogli obejrzeć m.in. „Dzikie historie”, postmodernistyczną mieszaninę thrillera i czarnej komedii rodem z Argentyny, czy „Zabójców bażantów”,  mroczny i powikłany kryminał dla wielbicieli skandynawskiego spleenu. Nie zabraknie też dokumentów (obejrzymy „Amy”, wielokrotnie nagradzaną biografię zmarłej w 2011 charyzmatycznej artystki) i reprezentacji polskiego kina (wyświetlony zostanie „Fotograf” Waldemara Krzystka). Nawet jeżeli nasza osoba towarzysząca wykaże się skłonnością do malkontenctwa, nie będzie mogła zarzucić nam braku gustu przy wyborze miejsca na spędzenie wakacyjnej soboty.

Warto czasami porzucić portale randkowe i ściągnięte z torrentów seriale, aby na dwie godziny doznać przyjemności obcowania z dobrym kinem, w miłej aurze letniego rozleniwienia. Serdecznie zapraszamy!

*tytuł inspirowany powieścią Tomasza Piątka, Kilka nocy poza domem

Tekst: Grzegorz Marcinkowski
 

Program:

  • 20.08 - Godz. 21.00 - Fabryka DEFUM - Fotograf, Polska 2014, thriller, 117 min.
  • 27.08 - Godz. 21.00 - Fabryka DEFUM - Amy, Wielka Brytania 2015, biograficzny/dokumentalny/muzyczny, 127 min.

 

Wstęp na seanse jest bezpłatny. Do Państwa dyspozycji oddajemy ponad 100 leżaków, prosimy jednak zadbać o koce, dobrą pogodę i atmosferę. Prosimy także nie palić na terenie "ogródka kinowego".

UWAGA! OSTATNIE DWA SEANSE LETNIEGO KINA PLENEROWEGO ODBĘDĄ SIĘ NA TERENIE "FABRYKI PEŁNEJ ŻYCIA" (DAWNE DEFUM) O GODZINIE 21.00