Złodziejaszki - premiera filmowa | www.palac.art.pl

Kino

Złodziejaszki - premiera filmowa

Data wydarzenia:
27 Marzec 2019 godz. 17:00
Pokaż wszystkie
  • 22 Marzec 2019 godz. 17:00
  • 23 Marzec 2019 godz. 17:00
  • 24 Marzec 2019 godz. 17:00
  • 25 Marzec 2019 godz. 17:00
  • 26 Marzec 2019 godz. 17:00
  • 27 Marzec 2019 godz. 17:00
w lokalizacji: Kino KADR
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 15 zł
Ulgowy - 13 zł

Gatunek: dramat, kraj produkcji: Japonia, 2018, czas trwania: 121 min
Reżyseria: Hirokazu Kore-eda, obsada: Lily Franky, Sakura Ando, Mayu Matsuoka

Nagrodzone Złotą Palmą w Cannes, nominowane do Oscara 2019 Złodziejaszki to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową.To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

Reżyser filmu Hirokazu Kore-eda należy do czołówki współczesnych japońskich twórców i jest najpopularniejszy przedstawicielem tej kinematografii w Polsce.W ostatnich kilku latach kinowa publiczność miała okazję obcować z jego głośnymi, nagradzanymi obrazami Po burzy (2016), Nasz młodsza siostra (2015), Jak ojciec i syn (2013). Krytycy nazywają go kontynuatorem filmowej tradycji japońskiego mistrza Yasujirô Ozu, jednak sam Koreeda uważa, że bliżej mu do Kena Loacha, który podobnie jak on używa kamery do sportretowania społecznych nierówności i absurdówwspółczesnego świata.

Świat zmierza w przedziwnym kierunku, nie wiem czy rodzina - w takim tradycyjnym założeniu, zbudowana na dobrowolnym byciu razem, długotrwałeji wielopokoleniowej więzi czy bezinteresownej chęci niesienia pomocy - ma szansę przetrwać. Ten temat wciąż do mnie powraca, bo nie ma jednej recepty na udane życie rodzinne, na trwałe relacje. A tak jak powiedziałem, współczesny światnie sprzyja inwestowaniu czasu, wiedzy, czy pieniędzy we wspólnotę. Wszyscy stawiają teraz na siebie, liczy się jednostka - nie zbiorowość - mówił w wywiadzie dla Wprost po ubiegłorocznym Festiwalu w Cannes.

Z tej najważniejszej na świecie filmowej imprezy wrócił ze Złotą Palmą. Choć w Konkursie Głównym konkurował z Zimną wojną Pawła Pawlikowskiego, a takżez filmami m.in. Spike’a Lee, Matteo Garrone czy Nadine Labaki, tu Jurypod przewodnictwem amerykańskiej aktorki Cate Blanchett jednogłośnie zdecydowało o uhonorowaniu filmu japońskiego reżysera.

źródło: dystrybutor PMPG POLSKIE MEDIA SA

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia