"Uciec na Pitcairn" - spotkanie z podróżnikami | www.palac.art.pl

Kino

"Uciec na Pitcairn" - spotkanie z podróżnikami

Data wydarzenia:
15 Październik 2015 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 5 zł
Ulgowy - brak

„Uciec na Pitcairn” to film pity toastem z zęba wieloryba wraz z miejscowym piratem, rozmowy o brytyjskiej królowej i sentymencie mieszkańców do starego ładu. Urzekające plenery, wyprawa w głąb dżungli i podwodne spotkanie z żółwiami. Pitcairn to miejsce gdzie zakopanie butelki wymaga rządowej zgody, a skłócone miejscowe rodziny wolą sprzedać sobie pizzę, niż podarować za darmo owoce z rodzimego ogrodu. To film o bezkompromisowym porzuceniu wszystkiego i spełnieniu swojego marzenia, w miejscu przez wielu uważanym za skupienie całego ludzkiego zła. Pytanie co jest bardziej naiwne spełnianie marzeń czy strach przed miejscem, które zna się tylko przez pryzmat internetowych artykułów? Może istotny jest fakt, że zło nie zawsze jest wszechobecne a właśnie indywidualna próba poznania jest kluczem.

„Uciec na Pitcairn” to słodko-gorzka opowieść o spełnianiu marzeń, bez zbędnego zachwytu, ze szczyptą ironii i obiektywnej obserwacji.

Spotkanie z podróżnikami czyli producentem Mateuszem Konopacki oraz reżserem Markiem Ułan-Szymańskim tuż po filmie.

Czas trwania filmu: 68 minut

źródło i strona projektu: www.facebook.com

Spotkanie organizowane jest w ramach Festiwalu Kultury Zagłębie Wood w ramach cyklu spotkań z podróżnikami.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia