SIEROCINIEC | www.palac.art.pl

Kino

SIEROCINIEC

Data wydarzenia:
04 Lipiec 2008 godz. 19:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia

sierociniec04.07. - 09.07.2008
Godz. 17.00 i 19.30
gatunek: dramat/horror
kraj: Meksyk/Hiszpania
rok produkcji: 2007
czas trwania: 100 min

reżyseria: Juan Antonio Bayona
scenariusz: Sergio G. Sanchez
zdjęcia: Oscar Faura
muzyka: Fernando Velazquez
producent: Guillermo del Toro, Álvaro Augustin, Joaquin Padro, Mar Targarona

Twórca takich filmów jak Labirynt Fauna, czy Kręgosłup Diabła, czyli Guillermo del Toro, przedstawia Sierociniec - historię miłości, opowieść grozy.
Sierociniec to film, który jest najczęściej porównywany do Innych, (reż. Alejandro Amenábar), ale w zgodnej opinii przewyższa go swoją wyjątkowością, jak również skalą sukcesu kasowego.
Laura spędziła dzieciństwo dorastając w sierocińcu otoczona troskliwą opieką wychowawców i przyjaźnią dzieci, które były dla niej niczym bracia i siostry. Teraz, jako trzydziestoletnia kobieta, powraca w „rodzinne" strony wraz z mężem Carlosem i siedmioletnim synkiem, Simonem. Jej marzeniem jest stworzenie ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w miejscu porzuconego przytułku.
Nowy dom i tajemnicza okolica pobudzają wyobraźnię Simona - chłopiec zaczyna snuć nieprawdopodobne opowieści i wymyślać nie do końca niewinne zabawy... Sytuacja ta zaczyna bardzo niepokoić Laurę, tym bardziej, że przywołuje echa dawno zapomnianych, dręczących wspomnień z jej własnego dzieciństwa.
Tymczasem zbliża się dzień otwarcia ośrodka, a sytuacja w rodzinie Laury jest coraz bardziej napięta. Carlos pozostaje sceptyczny wobec tego, co się dzieje - wierzy, że Simon wszystko zmyślił, desperacko próbując zwrócić na siebie uwagę. Ale Laura jest przekonana, że coś przerażającego i dawno wypartego z pamięci kryje się w murach starego domu. Coś, co tylko czeka, by się ujawnić i wyrządzić ogromną krzywdę jej bliskim.

strona oficjalna: www.theorphanagemovie.com
polska strona oficjalna: www.sierociniec.pl
źródło: www.filmweb.pl , www.kinoinfo.pl , www.stopklatka.pl

Lokalizacja na mapie