Scena/anecS - Zagórski & Kądziela Collaboration | www.palac.art.pl

Repertuar

Scena/anecS - Zagórski & Kądziela Collaboration

Data wydarzenia:
27 Październik 2020 godz. 19:00
Lokalizacja:
Scena Sali Teatralnej
Ceny biletów: 
20 zł
Bilety dostępne wkrótce

27 października o 19:00 na największej scenie Pałacu Kultury Zagłębia pojawią się muzycy tworzący muzyczną kolaborację pod nazwą Zagórski & Kądziela! Koncert odbędzie się w ramach cyklu jazzowego Scena/anecS z publicznością na scenie!

Zanim zdecydują się Państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z obiektu w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Scena/anecS to cykl koncertów, którego celem jest zniesienie bariery między widzami a artystami oraz umożliwienie bezpośredniego obcowania z muzyką i jej twórcami w przyjaznej atmosferze. Bariera w postaci kurtyny przestaje istnieć, a publiczność zasiada razem z artystą na scenie, w tak zwanym aneksie. Taka forma obcowania z dźwiękiem i muzyką przypadnie do gustu każdemu, kto lubi niebanalne doświadczenia. Zróżnicowany repertuar z wyraźnym akcentem jazzowym to cecha charakterystyczna cyklu.

Zagórski & Kądziela Collaboration - projekt powstał w 2016 roku z inicjatywy perkusisty Adama Zagórskiego i saksofonisty Macieja Kądzieli. Muzycy po latach zbierania doświadczeń poza granicami kraju powrócili do ojczyzny i postanowili połączyć siły, by wspólnie realizować swoje muzyczne pomysły. Mnogość inspiracji zaczerpniętych przez liderów sprawia, że projekt jest niezwykle interesujący, wręcz wyjątkowy. Adam Zagórski i Maciej Kądziela zamieszkali w jednym mieście i rozpoczęli współpracę, w której wykorzystują swoje rozliczne doświadczenia i inspiracje, tworząc muzykę charakteryzującą się otwartą harmonią i ogromną ekspresją. Dzięki temu stworzyli oryginalny program prezentujący ich wspólne przemyślenia na temat muzyki improwizowanej. Do projektu zapraszają też innych muzyków z różnych krajów świata. Zespół łączy skomplikowany harmonicznie holenderski hardbop z lekką nutą kopenhaskiej awangardy oraz wyczuwalną inspiracją polską muzyką folkową. Świadomie eksperymentują z nurtami, wychodząc poza ramy współczesnej muzyki.

Adam Zagórski (perkusja) - urodzony w 1990, polski perkusista jazzowy, pianista oraz kompozytor. Z wykształcenia jest pedagogiem. W latach 2011-2014 był studentem Syddansk Musikkonservatiorum w Odense (Dania), co zaowocowało drugim dyplomem magisterskim. W 2014 roku został stypendystą w Prins Claus Conservatorie w Groningen (Holandia) w programie New York comes to Groningen. W 2016 roku zakwalifikował się na duński program studiów Jazz Soloist w Musikkonservatiorum w Odense (2016-2019), po którego ukończeniu zdobył najwyższy tytuł naukowy w duńskim systemie edukacji muzycznej. Jest stypendystą Ministra Kultury i Nauki w dziedzinie Muzyki.

Maciej Kądziela (saksofon) - urodzony w 1990, pochodzący z Opoczna, saksofonista jazzowy, kompozytor, absolwent akademii muzycznej Rhytmic Music Conservatory w Kopenhadze. Wyróżnia go specyficzne brzmienie saksofonu oraz styl improwizacji. Podczas swojej edukacji Maciej postanowił skupić się na odnalezieniu własnego stylu opartego na najciekawszych brzmieniach, wywodzących się z różnego rodzaju kręgów muzyki improwizowanej. 

Pozostali członkowie zespołu:
Roman Chraniuk - kontrabas
Mateusz Gawęda - klawisze

Muzycy zaprezentują 90 minut porywającej muzyki, której autorami są Adam Zagórski i Maciej Kądziela, tworzącej atmosferę charakteryzującą się niezwykłą energią, będącą efektem połączenia dynamicznego hard-bopu z muzyką awangardową i elementami folkowymi.

W przypadku chęci zwrotu biletów zakupionych przez stronę https://bilety.palac.art.pl/ lub w kasie Pałacu Kultury Zagłębia, prosimy o kontakt z Działem Organizacji Imprez i Widowni: adres e-mail rezerwacja@palac.art.pl; tel. (32) 733 88 03
- minimum na 5 dni przed planowanym wydarzeniem, w przeciwnym razie zwroty nie będą realizowane. 

Lokalizacja na mapie

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Scena Sali Teatralnej

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia