Przedszkolanka - seans filmowy | www.palac.art.pl

Kino

Przedszkolanka - seans filmowy

Data wydarzenia:
25 Kwiecień 2019 godz. 17:00
Pokaż wszystkie
  • 19 Kwiecień 2019 godz. 17:00
  • 23 Kwiecień 2019 godz. 17:00
  • 24 Kwiecień 2019 godz. 17:00
  • 25 Kwiecień 2019 godz. 17:00
w lokalizacji: Kino KADR
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 15 zł
Ulgowy - 13 zł

Gatunek: dramat, kraj produkcji: USA 2018, czas trwania: 99 min
Reżyseria: Sara Colangelo, obsada: Maggie Gyllenhaal, Gael Garcia Bernal

Fenomenalna Maggie Gyllenhaal i jej niebezpieczna obsesja w filmie nagrodzonym na festiwalu Sundance.

Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec, w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się w niebezpieczną obsesję.

Przedszkolanka to według krytyków najlepsza rola w karierze nominowanej do Oscara Maggie Gyllenhaal, która po wspaniałych kreacjach w serialach Uczciwa kobieta i Kroniki Times Square (The Deuce) zabiera nas w fascynującą podróż po meandrach kobiecego umysłu.

Aktorka jest również jedną z producentek tego nagrodzonego na Festiwalu w Sundance za najlepszą reżyserię debiutu Sary Colangelo, który swoją odwagą i przewrotnością zachwycił widzów i krytyków. W filmie Maggie Gyllenhaal partneruje znakomity Gael García Bernal, a w roli małego geniusza debiutuje pięcioletni Parker Sevak. Przedszkolanka to amerykański remake uznanego izraelskiego filmu z 2014 roku, wyreżyserowanego przez Nadava Lapida, tegorocznego laureata Złotego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Recenzent brytyjskiego Guardiana przyznał Przedszkolance pięć gwiazdek, pisząc, że „to prawdopodobnie jedyny film o poezji z pełnym napięcia zakończeniem prosto z rasowego thrillera”, a Hollywood Reporter zachwycił się pięknem drobnych, zaobserwowanych ukradkiem momentów, które składają się na historię wyjątkowej relacji między przedszkolanką a jej kilkuletnim uczniem. Jeannette Catsoulis z The New York Times docenia wybitną kreację Maggie Gyllenhaal - pełen suspensu, niejednoznaczny portret kobiety, która nie przestaje zaskakiwać.

Przedszkolanka to opowieść o kobiecie, która pomimo życiowej stabilizacji i rodzinnej rutyny jest wciąż pełna pasji, spragniona wrażeń i intelektualnych bodźców. To także poruszająca i wspaniale opowiedziana historia o o czułości, marzeniach i poszukiwaniu piękna w codzienności, przywołująca na myśl Patersona Jima Jarmuscha.

źródło: dystrybutor M2Films

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia