Muzyka Duszy - koncert organowy | www.palac.art.pl

Repertuar

Muzyka Duszy - koncert organowy

Data wydarzenia:
28 luty 2016 godz. 10:00
Lokalizacja:
Inna lokalizacja
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

28 lutego o godzinie 10.00,  w Kościele św. Barbary w Dąbrowie Górniczej odbędzie się koncert pod tytułem „Muzyka Duszy”. W programie znajdą się utwory najsławniejszych geniuszy muzyki klasycznej, takich jak J. S. Bach, G. B. Pergolesi, M. Lorenc i A. Piazzolla, jednak nie zabraknie również innych muzycznych improwizacji. Wykonają je Daniel Strządała (organy), Dominika Pilis (flet) oraz studenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Cały koncert pod kierownictwem muzycznym Romana Hyli.

Daniel Strządała – Urodzony w 1995 roku, absolwent Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia w Bielsku – Białej, obecnie student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zdobywca wielu nagród ogólnopolskich konkursów organowych. Jeszcze jako młody muzyk został zauważony przez wielu znanych profesorów, u których następnie pobierał nauki. Uznawany za jeden z większych organowych talentów w Polsce. Zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Organowym i Kompozytorskim za utwór „Preludium i fuga na temat Apelu Jasnogórskiego”, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Organistów i Konkursie Umiejętności Słuchowych. Koncertuje w kraju i za granicą. W 2012 roku wydał nawet solową płytę pt.: „Impresje organowe w dekanacie czechowickim”.

Dominika Pilis - Urodzona w 1994 roku, babcia z mamą chciały, by została tancerką, jednak ona upracie chciała grać na instrumencie. Absolwetka Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu Zdroju w klasie fletu u dr hab Aldony Ślusarz. Zdobywczyni nagród na arenie polskiej i międzynarodowej m.in.: I Nagroda Cum Laude w 59. Europejskim Festiwalu Muzycznym w Neerpelt, III miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu Zdroju, I miejsce w Konkursie Internet Music Competition w Belgradzie. Wciąż chce rozwijać swoje umiejętności, dlatego wzięła udział w kursie fletowym Scottish International Flute Summer School, po którym otrzymała stypedium na dalszy rozwój muzyczny.