MANNA | www.palac.art.pl

Kino

MANNA

Data wydarzenia:
27 Grudzień 2008 godz. 18:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia

4543427.12 - 30.12.2008
Godz. 17.00 i 19.30
gatunek: komedia
kraj: Polska
rok produkcji: 2008
czas trwania: 80 min
bilet: 12 zł

reżyseria: Hubert Gotkowski
scenariusz: Hubert Gotkowski
zdjęcia: Andrzej Wolf

Film który obejrzysz tylko w Sieci Kin Studyjny i Lokalnych

Projekcja z DVD

Remake niezależnego obrazu pod tym samym tytułem.
Dzisiejsza "Manna" to historia, gdzie w zagraconym Polonezie na środku tajemniczej polanki budzą się Marcin i Piotrek. Nie znają się, nie wiedzą w jakich okolicznościach tu trafili. Co gorsze, nie są w stanie opuścić tego miejsca, ponieważ wydaje się, że znaleźli się w niewytłumaczalnym paradoksie czasoprzestrzennym. Za to z nieba zaczynają im regularnie spadać czerwone karteczki o niezwykłych właściwościach...

"Manna" to autoironiczny portret dorastającego pokolenia (tzw. Generacji Nic) utrzymany w konwencji surrealistycznej komedii. Pierwsza wersja filmu okazała się przebojem festiwali kina niezależnego i zgromadziła masę nagród. W 2007 roku Maciej Ślesicki w ramach organizowanego przez Paisa Films programu "Czas na Młodych" zaproponował Gotkowskiemu nakręcenie "Manny" raz jeszcze, tym razem w warunkach profesjonalnych. Powstał 80-minutowy film zachowujący klimat i świeżość starej wersji, z rozbudowanymi bądź zupełnie nowymi wątkami. W praktyce Hubert Gotkowski napisał do tego projektu zupełnie nowy scenariusz, w którym pojawia się między innymi rola kobieca, jednak już sam główny motyw dawnej historii pozostał bez zmian.

Oprócz Marcina Kabaja - laureata Offskara 2007 - w filmie wystąpili także Filip Rojek (Rezerwat, Złotopolscy) oraz Natalia Szyguła, absolwenci Warszawskiej Szkoły Filmowej. Autorem zdjęć do filmu jest Andrzej Wolf, operator nagrodzony w 2006 Honorowym Offskarem za całokształt twórczości.

Więcej informacji o filmie na stronie: www.paisafilms.pl 

Oficjalna strona filmu: www.manna.paisafilms.pl

Źródło: www.paisafilms.pl , www.stopklata.pl

undefined

Lokalizacja na mapie