Fuga - premiera filmowa | www.palac.art.pl

Kino

Fuga - premiera filmowa

Data wydarzenia:
12 Grudzień 2018 godz. 19:30
Pokaż wszystkie
  • 07 Grudzień 2018 godz. 19:30
  • 08 Grudzień 2018 godz. 19:30
  • 09 Grudzień 2018 godz. 19:30
  • 10 Grudzień 2018 godz. 19:30
  • 11 Grudzień 2018 godz. 19:30
  • 12 Grudzień 2018 godz. 19:30
w lokalizacji: Kino KADR
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 15 zł
Ulgowy - 13 zł

Gatunek: dramat, kraj produkcji: Polska, Szwecja, Czechy 2018, czas trwania: 100 min
Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska, obsada: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska

Fuga to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu "fugi dysocjacyjnej" - zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała (Moje córki krowy), Łukasz Simlat (Konwój) i Zbigniew Waleryś (Papusza).

Fuga to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych Córek dancingu - (m.in. Nagrodą Specjalną Jury za "unikalną wizję i design" na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii "Odkrycie roku").

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy - tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny? W Polsce co roku epizod fugi dysocjacyjnej dotyka kilkadziesiąt tysięcy osób. Film Fuga stawia pytania o tożsamość, o to, co o niej decyduje: my sami czy nasze otoczenie? Co byśmy zrobili gdybyśmy się obudzili pewnego dnia jako tabula rasa?

źródło: kinoswiat.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia