Dzień Indyjski - Indyjskie Święto Światła "Diwali" | www.palac.art.pl

Repertuar

Dzień Indyjski - Indyjskie Święto Światła "Diwali"

Data wydarzenia:
28 Listopad 2015 godz. 16:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia
Ceny biletów: 
Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki (ilość miejsc ograniczona).
Wejściówki dostepne w Kasie PKZ lub pałacowym systemie sprzedaży biletów online
Osoby bez wejściówek będą wpuszczane na salę tylko w przypadku dostepnych wolnych miejsc na sali

Spotkanie z kulturą, muzyką i przyrodą subkontynentu Indii. W programie profesjonalne pokazy tańców i strojów indyjskich, muzyka i prezentacje podróżnicze z Indii.

Koncert muzyczny

  • The Orient Jazz Duo

Zespół Tańca

  • NATARANG

Prezentacje  multimedialna

  • INDIE  W OBIEKTYWIE

            Urszula Kordeusz

            Grzegorz Kuśpiel

 

Impreza przygotowana przy współpracy Działu Etnograficzno-Podróżniczego Muzeum Miejskiego „Sztygarka”, Ambasady Republiki Indii w Warszawie oraz Indyjsko-Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury (IPCC).

Lucjan Wesołowski

Założyciel zespołu Orient. Gra na wielu instrumentach, takich jak gitara, gitara basowa, sitar (instrument indyjski), flety bambusow (zwłaszcza bansuri), perkusja, djembe (bęben afrykański), etniczne instrumenty lutniowe z Azji i Afryki itd. Komponuje różne rodzaje muzyki, jak np. muzyka relaksacyjna, medytacyjna, World Music (zwłaszcza oparta na motywach orientalnych), teatralna, piosenki itd. Ukazało się 17 kaset i/lub płyt z jego muzyką w 4 krajach (Polska, Włochy, Węgry, USA).

Zespół Natarang 

To grupa pasjonatów zajmująca się promowaniem kultury Indii w Polsce. Klasycznego tańca indyjskiego uczą się od nauczycieli tańca Kuchipudi oraz tańca Kathak w Londynie. Zespół prezentuje zarówno taniec klasyczny jak i żywiołowy Bollywood. Tancerze zdobyli pierwsze miejsce w XIX Konkursie Tanecznym zorganizowanym przez Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, zespół występuje na scenach całej Polski, trzykrotnie też brał udział w prestiżowym festiwalu tańca indyjskiego w Norwegii.

Spotkanie organizowane jest w ramach Festiwalu Kultury Zagłębie Wood w ramach cyklu spotkań z podróżnikami.

Głównym organizatorem spotkania jest Muzeum Miejskie Sztygarka, do którego zapraszamy na inne spotkania organizowane w ramach Festiwalu.

 

 

Lokalizacja na mapie