Drzeworyty z Płazowa - wykład | www.palac.art.pl

Repertuar

Drzeworyty z Płazowa - wykład

Data wydarzenia:
14 Maj 2018 godz. 11:00
Lokalizacja:
Sala konferencyjna II
Ceny biletów: 
wstęp wolny
grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze zapisy

Od lat 30. XIX wieku Maciej Kostrycki wraz z rodziną odbijał drzeworyty, które kupowali katoliccy i prawosławni mieszkańcy wiosek z okolic Płazowa (woj. podkarpackie). Klocki drzeworytnicze z małego miasteczka odkryli znawcy sztuki pod koniec XIX wieku, a te od razu wzbudziły zainteresowanie etnografów i kolekcjonerów. Ich walory artystyczne i historyczne sprawiły, że grafiki odbijane z drewnianych matryc stały się na początku XX wieku kolekcjonerskim rarytasem. Obecnie kolekcję trzynastu takich klocków posiada Muzeum Etnograficzne w Krakowie. Ekspozycja Drzeworyty z Płazowa trwa do 20 maja, w przestrzeniach wystawienniczych przy sali teatralnej.

Dodatkowo odbędzie się wykład w ramach wystawy, 14 maja o godz. 11:00, który poprawadzi etnolog Beata Skoczeń-Marchew, kustosz w Muzeum Etnologicznym w Krakowie. Wykład kierowany jest do młodzieży i dorosłych, wstęp wolny.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejsze zapisy, kontakt: Kamila Skowron, kamila.skowron@palac.art.pl, tel. 32 733 88 17.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala konferencyjna II

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia