ANNIE HALL | www.palac.art.pl

Kino

ANNIE HALL

Data wydarzenia:
29 Maj 2009 godz. 22:30
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia

7246193.329.05 - 03.06.2009
Godz. 19.30
gatunek: komedia obyczajowa
kraj: USA
premiera (Polska): 2009-04-03
czas trwania: 93 min
bilet: 12 zł

reżyseria: Woody Allen
scenariusz: Woody Allen, Marshall Brickman
zdjęcia: Gordon Willis
producent: Robert Greenhut, Charles H. Joffe, Jack Rollins
obsada: Woody Allen, Diane Keaton, Annie Hall, Tony Roberts, Carol Kane, Paul Simon, Colleen Dewhurst, Janet Margolin, Shelley Duvall, Christopher Walken

O FILMIE:

Jeden z najsłynniejszych filmów Woody'ego Allena, zawierający wątki z jego własnej biografii. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku. Alvy Singer (Woody Allen), pochodzący z biednej żydowskiej rodziny, jest komikiem nie mogącym poradzić sobie z własnymi lękami i obsesjami na temat śmierci i seksu. Na domiar złego porzuciła go właśnie dziewczyna, córka zamożnych anglosaskich protestantów ze środkowego Zachodu. Alvy rozpamiętuje wspólne chwile z Annie (Diane Keaton), zaś winą za rozpad ich burzliwego związku obarcza trudne dzieciństwo i własną niezdolność do stworzenia udanych relacji z kobietami.
Deszcz nagród, m.in.: cztery Oscary, Nagroda Krytyków Nowojorskich oraz Brytyjskiej Akademii Filmowej za film, reżyserię, scenariusz i główną rolę kobiecą (Diane Keaton). "Annie Hall" znalazła się na liście stu najlepszych amerykańskich filmów, sporządzonej w 1998 roku przez Amerykański Instytut Filmowy..

OPIS FILMU:

Historia burzliwej relacji neurotycznego, nowojorskiego komika Alvy Singera (Woody Allen) i jego równie neurotycznej dziewczyny Annie Hall (Diane Keaton). Film rozpoczyna się w momencie, gdy para postanawia się rozstać. Alvy poprzez retrospektywy, podróż w głąb siebie analizuje swoje życie, związki z kobietami, relacje z Annie, a nawet własne dzieciństwo.

Wybrane nagrody:

1978 - zdobywca 4 Oscarów w kategorii: Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Diane Keaton)
- Nominacja w kategorii: Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Woody Allen)

1978 - nagrody BAFTA  - nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych -
w kategorii: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Diane Keaton), Najlepszy film, Najlepszy montaż (Ralph Rosenblum, Wendy Greene Bricmont), Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz (Marshall Brickman, Woody Allen)
 - Nominacja w kategorii: Najlepszy aktor pierwszoplanowy

1978 - Złote Globy - nagrody Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej - w kategorii:
Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Diane Keaton)
- Nominacja w kategorii: Najlepsza komedia lub musical, Najlepszy aktor w komedii lub musicalu (Woody Allen), Najlepszy scenariusz

1978 - Cezary - nagrody Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej
- Nominacje w kategorii: Najlepszy film zagraniczny

Źródło: http://www.stopklatka.pl/ , http://www.filmweb.pl/ , http://www.vivarto.pl/

 

Lokalizacja na mapie