23 Dywizja - seans filmowy | www.palac.art.pl

Kino

23 Dywizja - seans filmowy

Data wydarzenia:
16 Marzec 2017 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
1 zł

Film stworzony przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej – Patryka Leksa (reżyseria) i Adriana Patera (scenariusz i jedna z głównych ról).

Gatunek: dramat historyczny, kraj produkcji: Polska 2016, czas trwania: 85 min.
Reżyseria: Patryk Leks, Obsada: Adrian Pater, Wiktoria Banaś, Jakub Szabla, Wiktoria Kostecka, Dawid Kamiński, Radosław Rożdżyński, Patrycja Gotfryd, Joanna Tomasik, Karolina Detko, Patrycja Piłat, Magdalena Sędor, Weronika Janus, Norbert Ślęzak, Wiktor Kowalik, Mateusz Kołton

Fabuła filmu opiera się na prawdziwych wydarzeniach z roku 1944 a mowa tutaj krwawej pacyfikacji przysiółka Błojec znajdującego się obok małej wsi Grabowa w województwie śląskim w samym centrum Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Tematem przewodnim filmu jest życie grupki młodych przyjaciół, którzy konfrontują się z brutalną, wojenną rzeczywistością, która nie okazuje się tak łatwa jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Młodzi ludzie przeżywają swoje pierwsze młodzieńcze miłości, ciężko pracują przy roli pomagając rodzicom oraz potajemnie spotykają się, aby móc uczyć się ojczystego języka polskiego. W sercach młodych patriotów rodzi się chęć walki i obrony ojczyzny. Ciężko trenują aby móc należeć do grupy partyzanckiej i gdy tylko pojawia się okazja, chcą dołączyć do zbliżającego się oddziału Armii Krajowej "Surowiec" 23 DYWIZJI. Przed filmowymi bohaterami będzie stał bardzo ciężki wybór pomiędzy miłością, rodziną, walką i poświęceniem, za swoją ojczyznę?
 
Producentem filmu jest Capital Films we współpracy z Zespołem Szkół nr 2 w Niegowonicach i nauczycielką tej szkoły – Izabelą Świtalską. Produkcję filmu objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Łazy - Maciej Kaczyński.
 

 

źródło: Capital Films

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia