Aktualności

Wirtualna sala kina Kadr działa!

Autor: Adam Wieczorek

Kino Kadr nie przestaje działać, a co lepsze - ogłasza nowy repertuar! Czekamy na was w trzeciej, wirtualnej sali na MojeEkino.pl!

Czym jest MojeEKino? 

MojeEKino to platforma zrzeszająca kina studyjne z całej Polski, które wraz z dystrybutorami filmów podjęły się zadania stworzenia i wypełnienia niszy na rynku VOD. Jest nią prezentowane ambitniejszych pozycji filmowych, które są niedostępne na innych platformach cyfrowych, a tym bardziej na serwisach opierających się na opłatach abonamentowych. Tych filmów nie znajdziesz na Netflixie, a możesz je zobaczyć w swoim kinie - a dokładniej w jego wirtualnej sali! 

Czym jest wirtualna sala kina Kadr? 

MojeEKino to prawdziwe kino w rzeczywistości wirtualnej - płacimy za bilet, który umożliwia zobaczenie seansu filmowego. Można wybrać film dostępny w bazie (jest to około 100 filmów i ta baza cały czas rośnie!), ale organizowane są również specjalne pokazy i festiwale filmowe, których organizacja w trakcie pandemii byłaby niemożliwa.  Ponadto cena biletów jest atrakcyjna - zwykle jest to tylko 15 złotych, a można dzięki jednemu biletowi obejrzeć film w kilka osób, które wspólnie zasiądą przed telewizorem, komputerem czy tabletem!

Czemu warto wybrać wirtualną salę Kadr na MojeEKino i jak to zrobić?

Dzięki wirtualnej sali kina Kadr masz możliwość zobaczenia produkcji przedpremierowych, premierowych i takich, które już gościły na ekranach kin studyjnych. Filmy takie są bardzo trudno dostępne - nie obejrzymy ich w najpopularniejszych serwisach VOD, takich jak Netflix czy Amazon Prime. Są one trudno dostępne w internecie i jedyną ich szansą jest obejrzenie ich w kinie studyjnym.
Naprzeciw wychodzi platforma MojeEkino, która umożliwiła stworzenie wirtualnej sali kina Kadr, co umożliwia wsparcie dla naszego kina. Można tego dokonać przez wybór naszego kina przy zakupie biletu na wirtualny seans - wtedy nasze kino otrzymuje część kwoty z waszego biletu i może działać nawet w trakcie zamknięcia placówki. 
Ponadto seans w naszej wirtualnej sali cechuje brak reklam przed seansami, gdyż omijają nas dodatkowe koszty związane z prowadzeniem kina w formie stacjonarnej.

To plan tylko na czas zamknięcia?

Nie, wirtualna sala kina Kadr działa i będzie działała niezależnie od tego, czy nasze kino jest zamknięte, czy też nie. Ogromnym plusem wirtualnej sali jest nie tylko możliwość samodzielnego wyboru filmu z dużej bazy, ale również brak oczekiwania na godzinę seansu - możesz zobaczyć film tu i teraz, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu! Kolejną sprawą jest logistyka - niejednokrotnie się zdarza, że po prostu brakuje nam możliwości wyświetlenia w danym czasie filmów np. w ramach festiwalu filmowego, gdyż mamy przygotowany repertuar na cały miesiąc i nie możemy go zmienić w jego trakcie - nie tylko ze względów logistycznych, ale i ze względu na was, naszych widzów.
Oczywiście, przeglądy i festiwale dalej będą gościć w kinie Kadr, jednak platforma MojeEKino daje inną możliwość, której wcześniej nie było. Umożliwia ona "wyjazd" na festiwale z całego kraju i obejrzenie w jego ramach filmów i spotkań autorskich - i to nie ruszając się z domu, przez co oszczędzicie na transporcie i noclegach!

Nie przedłużając - widzimy się w wirtualnej sali kina Kadr!