Przed Świtem - nowa wystawa w pałacowej galerii | www.palac.art.pl

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linia 436 z /sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Relacje

Przed Świtem - nowa wystawa w pałacowej galerii

Autor: Olaf Otwinowski

W ostatni piątek odbył się wernisaż malarstwa Nadii Świerczyny Przed Świtem, którą będzie można podziwać w Galerii Sztuki PKZ do końca roku. 

Podczas wernisażu nie zabrakło samej autorki, która przyznała się, że główną inspiacją do stworzenia obrazów była muzyka. Muzyka i malarstwo były wokół mnie od zawsze. Tak samo naturalnym było dla mnie chwytanie za pędzel i słuchanie muzyki w dzieciństwie - jak teraz - odbywanie studiów plastycznych i równoczesne wgłębianie się w tajniki świata muzycznego. Tworzenie świata malarskiego jest dla mnie tak samo pociągające jak współuczestniczenie w próbach chóru. Muzyka sprawia, że czuję się wolnym, niczym nieograniczonym człowiekiem. Zmienia moje postrzeganie świata i sztuki  komentuje swoje malarstwo autorka Nadia Świerczyna.

Jej obrazy cechują się mnogością barw, co niewątpliwie przypada do gustu nie tylko starszym, ale i młodszym odbiorcom sztuki.

Fot. Marek Wesołowski