Relacje

Młodzi projektanci na start!

Autor: Małgorzata Fert

W piątek, 20 maja 2016 r., punktualnie o godzinie 12.00, Plac Wolności zamienił się w profesjonalny wybieg dla modelek. To wszystko za sprawą 1 edycji Festiwalu Mody i Sztuki, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Pałac Kultury Zagłębia.

Oficjalnego otwarcia i przywitania licznie zgromadzonej publiczności, dokonał Dawid Orpych – zastępca dyrektora Pałacu Kultury Zagłębia oraz Tomasz Woźniak – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, który odczytał list wystosowany na tę okoliczność przez Zbigniewa Podrazę – Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Po krótkim wstępie rozbrzmiała energetyczna muzyka i na czerwonym dywanie pojawiły się pierwsze modelki, prezentujące kreacje katowickiego projektanta Kamila Sobczyka – finalisty międzynarodowych konkursów: Fashion Designer Awards, Re-Act Fashion Show oraz europejskiego konkursu tkanin CCC Crush - Rooms for Free, określanego przez branżę mianem „nadziei mody męskiej w kraju”. Następnie na wybiegu królowały autorskie projekty uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych: "Pomiędzy zmysłami", "Vert glis blue" i "Mroczna elegancja". Interesujące, barwne, pomysłowe i inspirujące. Tak pokrótce można opisać kolekcje młodych projektantów, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez widownię, o czym świadczyły gromkie brawa.

Dodatkową, bardzo słodką atrakcją było układanie jubileuszowego 100-metrowego tortu na 100-lecie miasta oraz dąbrowskiego Ekonomika. Jak na modowe święto przystało, nie zabrakło doradztwa ze stylizacji sylwetki i fryzur, kiermaszu biżuterii oraz wielu innych atrakcji.

Wszystkim młodym projektantom, modelkom oraz nauczycielom zaangażowanym w organizację wydarzenia serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieje, że spotkamy się na kolejnej edycji imprezy. Imprezy niezwykle ważnej, bowiem dającej młodym ludziom, w których drzemie niesamowity potencjał, możliwość zaistnienia przed szerszą publicznością.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

Zdjęcia – Dariusz Nowak (nddg)