KinoSzkoła 2012/2013 | www.palac.art.pl

Edukacja artystyczna

KinoSzkoła 2012/2013

Autor: Administrator

INTERDYSCYPLINARNY PROGRAM 
EDUKACJI MEDIALNEJ 


dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych 

i ponadgimnazjalnych.

GALERIA ZDJĘĆ 

facebook

 

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła" - pozaszkolnej formę edukacji, wykorzystującą film  i nowe media jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne. W roku szkolnym 2012/2013 zajęcia odbywać się będą w ponad dwudziestu miastach województw: śląskiego łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i zachodnio-pomorskiego. „KinoSzkoła" jest programem tworzonym przez parę pasjonatów - filmoznawców, którzy od lat zawodowo i naukowo zajmują się edukacją audiowizualną uczniów. 
Nadrzędnym celem zajęć w ramach programu „KinoSzkoła" jest pomoc nauczycielom w szkolnej praktyce wychowawczej, dlatego współpracę polecamy szczególnie Wychowawcom i Pedagogomszkolnym. Uczestnictwo w projekcie wzbogaci szkolne programy profilaktyczno - wychowawcze.

 

Łączę wyrazy szacunku 
Joanna Zabłocka-Skorek, 
Autorka i Kierownik Projektu „KinoSzkoła" PODSTAWOWE INFORMACJE - ZAWARTOŚĆ MERYTORYCZNA (do pobrania: pdf katalogkinoszkoła2 )

Program adresowany jest do uczniów wszystkich poziomów nauczania - od dzieci szkół podstawowych po młodzież szkół Ponadgimnazjalnych. 
W tym roku program poszerzony został również o specjalną propozycję dla Przedszkolaków - tematyczne cykle filmów krótkometrażowych ze Studia Filmów Rysunkowych z Bielska-Białej. Projekcje filmów  poprzedzone będą zabawami edukacyjnymi
W priorytetowym dla nas  cyklu społeczno-profilaktycznym, tytuły filmów dopasowane zostały do zagadnień, które powinny być poruszane przez Nauczycieli podczas godzin do dyspozycji wychowawcywychowania do życia w rodzinie iwiedzy o społeczeństwie
Warsztaty medialne to autorska propozycja zajęć aktywizujących, których celem jest ukształtowanie świadomego odbiorcywspółczesnych tekstów kultury. 

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Cykl społeczno-profilaktyczny:

Przed projekcjami pełno metra-żowych filmów w ramach tych dwóch cyklów przeprowadzona zostanie prelekcja, wprowadzająca uczniów w dane zagadnienie. Dla zainteresowanych grup spotkanie zakończy się dyskusją (po wcześniejszym uzgodnieniu z koordynatorem).
Nauczyciele otrzymają materiały dydaktyczne, które będą mogli wykorzystać na zajęciach w szkole.
Czas trwania zajęć: ok. 30 min prelekcji + czas trwania filmuMinimalna ilość uczestników, dla których można otworzyć nowy seans to 100 osób. Mniejsze grupy będą dołączane do innych.

Konkretny tytuł filmowy dostępny będzie jedynie w zaproponowanym miesiącu.Warsztaty Medialne 

Czas trwania: około 90 min. 

Ilość uczestników spotkania: maksymalnie 70 osób.   

Zajęcia mogą się odbywać w innych, niż zaproponowane, miesiącach.KinoPrzedszkole:

Czas trwania: zabawa edukacyjna potrwa około 40 min + czas trwania filmówTERMINY SPOTKAŃ

Dopasowywane są do Państwa potrzeb na podstawie kart zgłoszeń. Uzależnione są dostępnością Sali, kopii filmowych i prelegentów. 

Opiekunowie grup ustalają terminy bezpośrednio z koordynatorami kin. NA JAKIE SPOTKANIA SIĘ ZDECYDOWAĆ?

Mogą Państwo wybrać dowolne tytuły filmów, adresowanych do prowadzonej przez Państwa grupy odbiorczej - nie ma przymusu decydowania się na cały cykl. To Państwo tworzycie swój program, zatem Państwa uczniowie mogą przychodzić zarówno na filmy w ramach cyklu społeczno-profilaktycznego, trójwymiarowego, jak i na Warsztaty Medialne. KARNETY I BILETY

Cena pojedynczego spotkania - 10 zł 

Karnet na 5 spotkań - 35 zł

Karnet na 7 spotkań - 45 zł

Karnet na 9 spotkań - 60 zł


INFORMACJE I ZGŁOSZENIA (do 21 września 2012) 

Tel. +48 608-364-020, grzegorz.drygala@palac.art.plDo pobrania: doc karta_zgłoszenia_do_projektu_kinoszkoa2


PREESBOOKI DO FILMÓW:

zip SZKOŁY PODSTAWOWE 1-3

zip SZKOŁY PODSTAWOWE 4-6

zip GIMNAZJUM

zip SZKOŁY PODSTAWOWE

Realizatorzy programu starają się o dofinansowanie z:

 

sksil.jpg  filmoteka_narodowa.jpg   pisf