Kadr przyjazny sensorycznie | www.palac.art.pl

Repertuar

Kadr przyjazny sensorycznie

Autor: Grzegorz Drygała

Twoja pociecha nie lubi siedzieć w fotelu? A może drażni ją hałas albo mocne oświetlenie? Najchętniej pobiegłaby na środek sali i zaśpiewała razem z bohaterem? Teraz nic nie stoi na przeszkodzie – w kinie KADR odbędą się specjalne seanse filmu „Basia”.

Kino przyjazne sensorycznie dedykowane jest wszystkim widzom, małym i dużym, którzy mają trudności z odbiorem otaczającego świata. Podczas seansu światło i dźwięk są odpowiednio dostosowane do nadwrażliwych zmysłów odbiorców, a przed filmem nie są wyświetlane reklamy. Widzowie mogą za to swobodnie komentować film, wędrować po sali, bawić się, tańczyć i w inny sposób wyrażać swoje emocje i ekscytację.

„Basia 3” pojawi się w repertuarze 14 grudnia o 15:30. Bilety w cenie 10 zł.

Dla grup zorganizowanych specjalny seans „Basi” odbędzie się 16 grudnia o 9:00, tutaj cena to 8 zł za bilet (kontakt: Grzegorz Drygała, 608 364 020, kadr@palac.art.pl).

Jeżeli naszym gościom spodoba się taka forma seansów, to cykl kina przyjaznego sensorycznie na stałe zawita do repertuaru raz w miesiącu.

Projekcje realizujemy we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej.

tekst: Iga Długokęcka