Aktualności

Festiwal Spisaka dofinansowany!

Autor: Olaf Otwinowski

Z radością informujemy, że Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przyznało dofinansowanie Międzynarodowemu Festiwalowi im. Michała Spisaka w wysokości 150 tys. złotych – z programu Edukacja Artystyczna, którego celem jest podnoszenie poziomu polskiej edukacji artystycznej poprzez wsparcie finansowe dla najciekawszych projektów, skierowanych do uczniów, studentów oraz absolwentów szkół i uczelni artystycznych.

Dzięki temu dofinansowaniu festiwal organizowany przez Pałac Kultury Zagłębia i współorganizowany przez Miasto Dąbrowa Górnicza oraz Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w który wpisuje się 13. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Michała Spisaka, będzie wydarzeniem jeszcze bardziej atrakcyjnym dla młodych artystów muzycznych!

 

ORGANIZATORZY:
           

PATRONAT HONOROWY:

        Prezydent                                        JM Rektor
          Miasta                                   Akademii Muzycznej
  Dąbrowa Górnicza         im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
    Marcin Bazylak                  prof. dr hab. Władysław Szymański
 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.